PDA

View Full Version : hello problem with panasonik inverter



marko.manev
31-03-2008, 09:44 PM
blinking the Timer light end no start.

Latte
31-03-2008, 10:14 PM
Could you give us some more details on the unit.
Model/Serial would be helpfull, also is it hard wired (controller on wall) or is it on a remote control.
If its hard wired, if you can give a fault code off the controller, i can give you the fault.
Sounds like its a problem with the set up of the timer.

Sorry, i cant be any more help than that at the moment

Regards

Fatboy

nike123
31-03-2008, 10:36 PM
Hi Marko, welcome to RE forum!

Some help with language.
Ako imaš problema s jezikom pri opisu problema napiši na Hrvatskom ili Srpskom ili ako ti je to problem, napiši na Makedonskom, možda uspijem razumjeti problem i prenjeti drugim članovima na Engleskom.

Pozdrav, i preporučam da se predstaviš sa par rečenica na New to RE sekciji.
http://www.refrigeration-engineer.com/forums/forumdisplay.php?f=72

marko.manev
03-04-2008, 09:20 PM
unite :CS-E12BKP
ako znate pomozi te mi
molim vas

nike123
03-04-2008, 10:22 PM
unite :CS-E12BKP
ako znate pomozi te mi
molim vas

Koji je broj treptaja Timer lampe.
Obično, kad je greška te lampe trepnu određeni broj puta pa onda nastane pauza. Koji je tvoj slućaj?

Translation.

Marko: Unit is Panasanic CS-E12BKP.
IF you know codes, help me please!

Me: What is number of blinks.
Usually, when we have error there is certain number of blinks connected with that error. What is your case?

Electrocoolman
04-04-2008, 12:24 AM
Nike don't know if you need to translate the following guide.

paul_h
04-04-2008, 03:24 AM
Yeah, as above.
A blinking light just indicates an error. To find the fault, hold down the check button for 5 sec on the remote controller until a 'H' code appears on the remote controller display.
Then use the time up and down buttons on the remote to scroll through the fault codes. When you get to the code that applies, the indoor unit will beep 4-5 times. That's the fault code.
attached is the fault codes for this model

nike123
04-04-2008, 07:52 AM
Marko ovo je opis. Kad nađeš grešku, ako trebaš prevod i pomoć postaj koji je kod u tvom slućaju.
Pozdrav, Nike
Dijagnostika greški
Kod greške koristi se samo na Inverter Sistemima. I Single i Super multi Inverter sistemi koriste jednake kodove greške kao niže.
Kodovi vanjske jedinice koriste se SAMO kod Super Inverter multi sistema, model 23 i 27, a ne koriste se kod mono invertera.
Kada se dogodi greška Tajmer lampa počinje bljeskati i uređaj stane s radom.
Isključivanje napajanja će resetirati jedinicu ali neće izbrisati kod greške.
Uređaj pamti do tri koda greške.
Pronalaženje koda greške.
Osigurajte da je uređaj uključen i usmjerte daljinski upravljač prema njemu tako da može primiti signal.
Za single sisteme (CSE i CSXE) pritisnuti CHECK dugme više od 5 sekunda.
Za multi sisteme (CSME) pritisnuti Timer Setting strelicu prema gore više od pet sekunda.
H11 će se pojaviti na zaslonu daljinskog upravljača - to kazuje da je aktivan mod testiranja.
Koristite Timer Setting strelice prema gore i dolje za pomicanje između kodova greške sve dok se ne čuju četri bipa - to pokazuje kod greške.
Kodovi greške se čiste iz memorije namještanjem rada na Test Colling i kratkog spajanja RESET terminala u pretincu za bateriju daljinskog upravljača.

marko.manev
04-04-2008, 10:53 PM
hvala puno NIKE 123 .
nisam jos pokusao ali uradicu to i javicu se opet.
jos jednom HVALA pomoci.

marko.manev
05-04-2008, 10:02 AM
na displeju se javilo kod H11
Ali neznam kako da je pustim u mod Test Cool da bi izbrisao greske jer ovaj kod pokazuje da nije dobar kontakt izmegu oba jedinica.Pronasao sam gde je prekid ali samo ne mogu izbrisati gresku jos uvek treperi Timer.
Ako mozes objasni mi kako je postupak.
Unapred hvala.

nike123
05-04-2008, 10:21 AM
na displeju se javilo kod H11
Ali neznam kako da je pustim u mod Test Cool da bi izbrisao greske jer ovaj kod pokazuje da nije dobar kontakt izmegu oba jedinica.Pronasao sam gde je prekid ali samo ne mogu izbrisati gresku jos uvek treperi Timer.
Ako mozes objasni mi kako je postupak.
Unapred hvala.

Isključi je s napajanja 5 min. Uključi ponovo i pritisni Test cool. Nakon toga otvori poklopac baterija i kratko spoji Reset terminale ispod poklopca!

marko.manev
05-04-2008, 08:13 PM
Izvini druze neznam dali sam ja glup ali na ovaj Dalinski upravljac nemam dugme (test cool)i zato neznam gde uopste da ga trazim .
Ako hoces i slikacu dalinski upravljac i poslacuti da vidis dali je moguce da se nesto uradi .
Samo mi daj tvoj e-mail i odma ti ga saljem.
Dali je to dugme na dalinskom ili na samoj klimi?
Stvarno sam u zabludi.

nike123
05-04-2008, 09:22 PM
Izvini druze neznam dali sam ja glup ali na ovaj Dalinski upravljac nemam dugme (test cool)i zato neznam gde uopste da ga trazim .
Ako hoces i slikacu dalinski upravljac i poslacuti da vidis dali je moguce da se nesto uradi .
Samo mi daj tvoj e-mail i odma ti ga saljem.
Dali je to dugme na dalinskom ili na samoj klimi?
Stvarno sam u zabludi.


Jesi li je isključio skroz na osiguraču?
Imaš li Auto switch na klimi i Reset na daljinskom?
Ako imaš, stisni Auto switch i drži pritisnutim dok ne čuješ beep a onda na daljinskome stisni Reset.
Mail imaš u mojoj V-card. http://www.refrigeration-engineer.com/forums/member.php?do=vcard&u=13885

marko.manev
05-04-2008, 10:52 PM
Hvala ti puno na pomoci .Neznam kako da ti se oduzim.Sutra cu probati da resim problem,Hvala ti jos jednom.Ako mozes dodji tu i vodim te u KAFANU.

nike123
05-04-2008, 10:54 PM
Hvala ti puno na pomoci .Neznam kako da ti se oduzim.Sutra cu probati da resim problem,Hvala ti jos jednom.Ako mozes dodji tu i vodim te u KAFANU.

Rađe u pivnicu i na gravče na tavče!;)

Update for English speaking members!
He found error H11 (I-O comunication error) and corrected problem.
He has some problem with described reseting of error signalization. Tomorrow he will try again to reset error.

marko.manev
05-04-2008, 10:55 PM
Ma nema problema za drustvo sa puko.

marko.manev
05-04-2008, 10:59 PM
Imas li SKYPE ,ako imas mozemo se dopisavati i mnogo brze.Salem ti kako da me trazis :Makedonija,(meto.manev)

marko.manev
05-04-2008, 11:01 PM
Evo ti i moj Deleted

nike123
05-04-2008, 11:20 PM
Imas li SKYPE ,ako imas mozemo se dopisavati i mnogo brze.Salem ti kako da me trazis :Makedonija,(meto.manev)
Nemam skype. Nastavi postati, sa 15 postova možeš uključiti personal message sistem. Tada se možemo direkto dopisivati.

Pozdrav

paul_h
06-04-2008, 03:41 AM
Rađe u pivnicu i na gravče na tavče!;)

Update for English speaking members!
He found error H11 (I-O comunication error) and corrected problem.
He has some problem with described reseting of error signalization. Tomorrow he will try again to reset error.How does he know he's corrected the problem. I mean if you turn the power off to the units for 2min, then fault doesn't clear, it's because he hasn't corrected the problem, no because he can't reset the units.
See if 20-30 volts is between neutral and signal wires, if there is, it means outdoor unit PCB is good.
I don't know how to test the indoor unit PCB, but if the unit is still giving h11 fault, and outdoor unit good (20-30volts), then indoor unit PCB faulty.

nike123
06-04-2008, 10:44 AM
How does he know he's corrected the problem. I mean if you turn the power off to the units for 2min, then fault doesn't clear, it's because he hasn't corrected the problem, no because he can't reset the units.
See if 20-30 volts is between neutral and signal wires, if there is, it means outdoor unit PCB is good.
I don't know how to test the indoor unit PCB, but if the unit is still giving h11 fault, and outdoor unit good (20-30volts), then indoor unit PCB faulty.

He followed instruction about acquiring and reseting codes I translated from general instructions for alarm codes posted by Electrocoolman. There is reset procedure described different then in your attachment. Then I instructed him that reset unit as described in your attachment. He will try today.

Josip
06-04-2008, 11:01 AM
Hi, :)



Ako mozes dodji tu i vodim te u KAFANU.

.... nice invitation;)




Rađe u pivnicu i na gravče na tavče!;)

:).... definitely better choice;)

Best regards, Josip :)

marko.manev
06-04-2008, 06:25 PM
Epa ovako drustvo probao sam kako ste vi rekli ali mislim da nisam resio problem.Resetirao sam memoriju.Ali nakon novog uklucivanja u rezim rada ona se opet vrati i pokazuje opet onaj isti H11(problem).i neznam sta vise da radim ,ja mislim da ima neki problem oko kompresoru zato sto do nadvoresnoj jedinici dolazi napon 220V,a on ipak ne startuje .
Ako znate nesto molim vas recite slobodno.

nike123
06-04-2008, 07:01 PM
Epa ovako drustvo probao sam kako ste vi rekli ali mislim da nisam resio problem.Resetirao sam memoriju.Ali nakon novog uklucivanja u rezim rada ona se opet vrati i pokazuje opet onaj isti H11(problem).i neznam sta vise da radim ,ja mislim da ima neki problem oko kompresoru zato sto do nadvoresnoj jedinici dolazi napon 220V,a on ipak ne startuje .
Ako znate nesto molim vas recite slobodno.

Ja mislim da ti nisi našao pravi kod greške:


Koristite Timer Setting strelice prema gore i dolje za pomicanje između kodova greške sve dok se ne čuju četri bipa - to pokazuje kod greške.Jesi li tako postupio? Pročitaj detaljno uputu koju sam preveo.

marko.manev
06-04-2008, 07:38 PM
Jeste isao sam kako sta si rekao.Na displeju dalinskog se pojavio kod H11 i kada sam isao gore i dole na streicama tajmera kada opet dodje na H11 ona bipni cetri puta.A kada sam probao resetirati je, zadrzim je na auto start sve dok ne napravi bip,a onda ona sama startuje u auto mod,i nakon toga stisnem i reset ali nikakav zvuk se ne cuje i ona zaustane i nastavi treperiti timer .

nike123
06-04-2008, 07:49 PM
Jeste isao sam kako sta si rekao.Na displeju dalinskog se pojavio kod H11 i kada sam isao gore i dole na streicama tajmera kada opet dodje na H11 ona bipni cetri puta.A kada sam probao resetirati je, zadrzim je na auto start sve dok ne napravi bip,a onda ona sama startuje u auto mod,i nakon toga stisnem i reset ali nikakav zvuk se ne cuje i ona zaustane i nastavi treperiti timer .

Onda greška nije otklonjena. Provjeri osigurače u vanjskoj jedinici.
Napon na vanjskoj jedinici između nule i signalnog voda treba biti 20-30V. Ako ga ima, onda bi trebala biti greška na elektronici u unutarnjoj jedinici a ako nema onda je greška na elektronici u vanjskoj jedinici.

As Paul said he did not corrected the problem and I instructed him as Paul suggested. Does anyone have service manual for this unit?

gramcor
06-04-2008, 08:06 PM
Onda greška nije otklonjena. Provjeri osigurače u vanjskoj jedinici.
Napon na vanjskoj jedinici između nule i signalnog voda treba biti 20-30V. Ako ga ima, onda bi trebala biti greška na elektronici u unutarnjoj jedinici a ako nema onda je greška na elektronici u vanjskoj jedinici.

As Paul said he did not corrected the problem and I instructed him as Paul suggested. Does anyone have service manual for this unit?
Yes , i have it . But how i send-it ?
Gramcor

nike123
06-04-2008, 08:40 PM
Yes , i have it . But how i send-it ?
Gramcor
I send you my mail by PM, please send it at that e-mail adress.

marko.manev
06-04-2008, 09:04 PM
Ako hoces prati i meni.
Merio sam napon i megu nulu i desni Signalni kontakt i tu ima neki mali napon ali nema sto kazes 20 -30 volta,merio sam i osiguraci u vanskoj jedinici ,oni su ispravni.moj e-mail je (m.marko@freemail.com.mk)

nike123
06-04-2008, 09:12 PM
Ako hoces prati i meni.
Merio sam napon i megu nulu i desni Signalni kontakt i tu ima neki mali napon ali nema sto kazes 20 -30 volta,merio sam i osiguraci u vanskoj jedinici ,oni su ispravni.moj e-mail je (m.marko@freemail.com.mk)
Čim primim objavicu link na njega pa ga skini.

gramcor
06-04-2008, 11:21 PM
I send you my mail by PM, please send it at that e-mail adress.

All my e-mail was rejected. E-mail adress is wrong?
Gramcor

nike123
07-04-2008, 12:10 AM
All my e-mail was rejected. E-mail adress is wrong?
Gramcor

Ok I got it, and sent to Marko!